صعودهای کوهنوردی با اطلاع قبلی و اعلام مسیر اجرا شود

Climbing climbs run with prior notice

کوهنوردان باید با اطلاع قبلی و اعلام مسیر وارد کوهستان شوند تا در صورت بروز حادثه هلال احمر موظف به امدادرسانی باشد.

بهرام غیبی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: مطابق قوانین؛ هلال احمر ملزم به امدادرسانی به گروه های غیرمجاز کوهنوردی نیست اما به دلیل روحیه انسان دوستی این مجموعه، در صورت بروز حادثه نیروهای هلال احمر در محل حاضر می شوند.

وی تأکید کرد: در همه جای دنیا مرسوم است که گروه های کوهنوردی مسیر و زمان صعود خود را به هیئت های کوهنوردی اعلام کنند تا در صورت بروز حادثه و تأخیر در بازگشت گروه، نیروهای امدادی به محل اعزام شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال حمر استان همچنین در خصوص توقع عمومی از استفاده از بالگرد امدادی اضافه کرد: در برخی مواقع شدت باد ایجاد شده از بالگرد خود می تواند منجر به بروز حادثه شود. بالگرد تنها در مواقع ضروری و زمانی که به تائید کارشناسان رسیده باشد برای انتقال افراد مصدوم به کار گرفته می شود و اینطور نیست که در هر زمانی که گروه ها اراده کردند بالگرد در اختیار آن ها قرار گیرد.

غیبی پیش از ظهر سه شنبه در بازدید از پایگاه های امداد و نجات جاده ای اردبیل گفت: در حال حاضر دو پایگاه امداد کوهستان در مشگین شهر و خلخال دایر است. هر دو پایگاه ها از امکانات و تجهیزات لازم برخوردار بوده و ست های امداد کوهستان برای هر دو پایگاه تأمین شده است. علاوه بر این 120 نیروی امدادگر نیز تربیت شده و در طول سال دوره های تمرینی و بازآموزی را سپری می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

0
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ